Porovnání nejlepších mobilů současnosti

Porovnání nejlepších mobilů současnosti

Technologie se u telefonů neustále posouvají kupředu, což můžeme nejlépe vídat u prémiových modelů, do kterých výrobci vkládají největší úsilí. V tomto článku se blíže podíváme a porovnáme ty nejlepší mobily, které se na podzim roku 2021 dají zakoupit. Kromě tabulkového srovnání, jsme připravili také několik kategorií jako je nejlepší fotomobil, nejlepší herní telefon nebo nejlepší ohebný telefon.

Rychlá navigace článkem

Oblasti hodnocení

Zpracování – materiály konstrukce, celková odolnost, voděodolnost, získané certifikace, vzhled

– materiály konstrukce, celková odolnost, voděodolnost, získané certifikace, vzhled Výkon – architektura a výkon procesoru, typ a velikost operační paměti

– architektura a výkon procesoru, typ a velikost operační paměti Výbava – typ, velikost a rozlišení displeje, typ a velikost uživatelské paměti, podpora paměťových karet, prvky zabezpečení apod.

– typ, velikost a rozlišení displeje, typ a velikost uživatelské paměti, podpora paměťových karet, prvky zabezpečení apod. Fotoaparát – parametry a funkce snímačů a objektivů, kvalita fotografií a videí

– parametry a funkce snímačů a objektivů, kvalita fotografií a videí Konektivita – podpora 5G sítí, Dual SIM, audio jack, NFC, OTG, Bluetooth a jeho verze apod.

– podpora 5G sítí, Dual SIM, audio jack, NFC, OTG, Bluetooth a jeho verze apod. Baterie – kapacita baterie a její poměr k velikosti displeje, bezdrátové nabíjení, optimalizace systému z pohledu výdrže baterie

Systém hodnocení

Porovnávané telefony mohly získat 0 až 10 bodů v každé z uvedených oblastí, kde maximální počet deseti bodů udává absolutní špičku v dané oblasti. Body ze všech oblastí byly poté sečteny pro získání celkového hodnocení telefonu, které určuje absolutního vítěze. Toto hodnocení (V) bylo dále vztaženo k přibližné ceně telefonu z české distribuce (C) pro určení jeho „poměru cena / výkon“. Tento poměr určuje výhodnost pořízení daného telefonu – čím nižší hodnota, tím výhodnější volba.

Některé telefony jsou na českém trhu dostupné ve více verzích, v takovém případě byla do porovnání zvolena vždy ta nejvýhodnější, tedy zpravidla nejlevnější.

1) Tabulka porovnání 19 nejlepších mobilů

Do porovnání byly zahrnuty nejlepší mobilní telefony největších hráčů v této oblasti. Jejich hodnocení jsme se snažili dělat maximálně objektivně se zohledněním všech relevantních parametrů, funkcí a hodnot, které současné uživatele zajímají.

Výsledné pořadí (z tabulky):

Oproti předchozímu hodnocení ze začátku roku je vidět, že se vytratila “pestrost” v samotných výrobcích telefonů a tabulce celkem jasně vévodí nové iPhony. Ty opět posunuly laťku výš a v současné době se jedná o to nejlepší, co se dá sehnat. Samozřejmě musíme brát v potaz to, že momentálně jsou iPhony porovnávány většinou se starší špičkou Androidu. Na jaře příštího roku, jakmile se objeví nová řada Galaxy S22 nebo například nová vlajková loď Xiaomi, může být vše jinak. Z žebříčku vypadl Google Pixel 5 a prozatím nebyl nahrazen novější řadou, i když už byla představena. Důvodem je to, že české obchody v současné době hlásí dostupnost až v únoru 2022.

Podobné to je u Motoroly, která na prémiový model Edge Plus prozatím nenavázala. LG telefony byly vyřazeny z toho důvodu, že korejská společnost ukončila výrobu mobilních telefonů a soustředí se na jiná odvětví. V neposlední řadě jsou novinkou v tabulce ohebné telefony, i když jak se můžete přesvědčit, stále se jedná o telefony pro úzký okruh uživatelů, už třeba jen kvůli vysokému poměru cena / výkon.

A jaký je obecný závěr? Ve výsledku nic zas tak převratného. :-) V podstatě je patrné, že s rostoucí cenou jde ruku v ruce lepší celková výbava. Zároveň je ale zřejmé, že nárůst ceny je neúměrný. Tudíž lze obecně říci, že čím dražší mobil si pořídíte, tím méně výhodný nákup to je. Tak jako tak pokud přemýšlíte o pořízení co nejlepšího mobilního telefonu, zejména následující modely byste z našeho pohledu rozhodně neměli přehlédnout.

2) Celkově nejlepší telefon(y)

Apple iPhone 13 Pro / iPhone 13 Pro Max

Jestli hledáte ten nejlepší telefon bez ohledu na cenu anebo systém, tak jsou to v současné době smartphony Apple iPhone 13 Pro a Apple iPhone 13 Pro Max. Ve skutečnosti je v těchto telefonech mnohem více změn oproti dvanácté řadě, než se na první pohled může zdát. Po čtyřech letech byl konečně zmenšen výřez pro selfie kameru a senzory. Díky tomu se nejedná už o příliš rušivý element. Android konkurence byla rovněž dorovnána u displeje, kde se konečně dostalo na vyšší obnovovací frekvenci, konkrétně 120 Hz. Samotný obraz i používání telefonu bude plynulejší, protože displej dokáže vykreslit dvakrát více FPS (snímků za sekundu).

Další výrazné vylepšení proběhlo u fotoaparátů. Navíc nově jsou identické foto soustavy u obou verzí iPhone 13 Pro. Na rozdíl od dvanácté řady, kde byly mezi normální a Max verzí mírné odlišnosti. Konkrétně jsou k dispozici tři hlavní 12Mpx fotoaparáty, které doplňuje LiDAR senzor pro skenování hloubky ostrosti a hrátky s rozšířenou realitou. Poslední výrazný skok se nachází u výdrže baterie. Obzvlášť větší Apple iPhone 13 Pro Max má výbornou výdrž, v podstatě nejlepší v porovnání s ostatními prémiovými telefony. Velice dobře jsou na tom i zbylé novinky od Applu, včetně menšího Apple iPhone 13 Pro.

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Výkon je rovněž excelentní, jak už je dlouhé roky u iPhonů zvykem. A to nejen kvůli skvělému hrubému výkonu. Apple ve velkém využívá odladěného propojení se systémem a zbytkem telefonu. To je něco, o čemž si Android výrobci můžou nechat jen zdát. Největší slabinou iPhonů je už delší dobu samotná výbava. A to hlavně kvůli absenci 3,5mm audio konektoru, chybějící podpoře paměťových karet anebo absenci nabíječky v balení. Situace už však pro Apple nevypadá tak špatně. Důvodem není to, že by se snad společnost polepšila. Naopak konkurenční výrobci se u Applu inspirují a u svých zařízení ruší právě tyto funkce, což ve výsledku naopak nahrává do karet společnosti Apple. Čím dál častěji je rovněž kritizováno neustálé využívání Lightning konektoru, namísto rozšířenějšího USB-C. V tomhle případě by se mohl naopak Apple inspirovat u Android konkurence.

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Samsung Galaxy S21 Ultra

Tento rok jsme se nedočkali telefonů Samsung Galaxy Note 21, takže jestli hledáte ten nejlepší Android telefon, tak byste se stále měli zaměřit na jarní Samsung Galaxy S21 Ultra. Už minulý rok byl Galaxy S20 Ultra téměř dokonalým telefonem. Pro rok 2021 Samsung vylepšil přesně ty části, které byly kritizovány. V první řadě je to lepší procesor Exynos 2100, větší a kvalitnější čtečka otisků prstů v displeji, špičkové fotoaparáty a dobrá výdrž baterie. Zpracování Samsung Galaxy S21 Ultra je ukázkové a nechybí ani splnění certifikace IP68.

Poslední roky byl výkon těch nejlepších Samsung telefonů poměrně ožehavé téma. Zatímco USA a několik dalších států využívá Snapdragon procesory, zbytek světa včetně Evropy se musí spokojit s Exynos procesory, které tvoří přímo Samsung. Problém byl v tom, že za stejnou cenu byl Exynos značně horší, ať už po výkonnostní stránce, energetické náročnosti anebo se více přehříval. Tomu už je naštěstí alespoň z části konec a nový procesor Exynos 2100 se může téměř rovnat se Snapdragonem 888, který je v amerických Galaxy S21 telefonech. Nedá se ještě přímo napsat, že by byl lepším procesorem, ale samotné rozdíly už jsou malé a dá se očekávat, že v příštím roce budou ještě menší. A to třeba díky spolupráci se společností AMD, která připravuje speciální grafický čip. Aby toho nebylo málo, tak Samsung telefon vybavil 12GB RAM pamětí, což stačí zcela na každou činnost, kterou s telefonem plánujete dělat.

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Výbava je na tom rovněž velice dobře, i když musíme upozornit na to, že nově u Galaxy telefonů chybí podpora paměťových karet a také v balení nenaleznete nabíječku. Perfektní displej je u Samsungu už v podstatě samozřejmostí. Nejenže se můžete těšit na špičkové rozlišení 3200 x 1440 pixelů, nově už se ale dá při tomto rozlišení používat 120Hz obnovovací frekvence pro skvělou plynulost obrazu. Konektivita je rovněž ukázková, nechybí podpora 5G sítí. Oproti ostatním vlajkovým modelům se liší například v tom, že podporuje nový standard Wi-Fi 6E, který nabídne vyšší rychlosti a stabilitu připojení. Baterie Samsung Galaxy S21 Ultra má kapacitu 5000 mAh, což je skvělá hodnota. Jak už jsme navíc psali výše, energetická náročnost nového procesoru Exynos 2100 byla snížena. Poslední třešničkou je podpora LTPO displeje. Telefon dokáže automaticky snižovat a zvyšovat frekvenci displeje podle toho, co děláte. Tím se rovněž značně šetří baterie.

Před koupí mějte na paměti, že se pomalu blíží konec prodeje tohoto telefonu, protože zhruba v únoru 2022 bude nahrazen novou generací Samsung Galaxy S22 Ultra, která přinese mimo jiné integrovaný stylus, jako jsme to mohli vídat dlouhé roky u řady Galaxy Note. Pokud s koupí telefonu zrovna nespěcháte, tak doporučujeme vydržet pár měsíců. Druhou možností je počkat na zajímavou slevu, kterých má Samsung poměrně dost. Rozhodně nedoporučujeme kupovat telefon za standardní maloobchodní cenu, protože se to jednoduše řečeno v současné době již nevyplatí. Ostatně v tabulce výše můžete vidět, že poměr cena / výkon není u mobilu Samsung Galaxy S21 Ultra zrovna ideální.

3) Nejlepší fotomobil(y)

Apple iPhone 13 Pro / iPhone 13 Pro Max

Už v úvodu tohoto článku jsme psali o kvalitách fotoaparátů nové řady iPhone. Jak Apple iPhone 13 Pro, tak i Apple iPhone 13 Pro Max nabízí ucelený balíček nových snímačů, které ve výsledku vytváří skvělé fotografie a videa. Jediná věc, kde mírně zaostává za konkurencí, je u telefoto objektivu, který nabídne 3x optické přiblížení. Samsung například přidává ke svému 3x zoomu ještě periskopický telefoto objektiv s 10x optickým přiblížením. Další konkurence v podobě Google Pixel 6 Pro, který se snad v následujících měsících objeví v českých obchodech, má telefoto s 4x optickým přiblížením, což není velký rozdíl, nicméně mám mnohem větší fotosnímač, díky kterému jsou fotografie mnohem detailnější a kvalitnější.

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

U hlavního a ultraširokoúhlého fotoaparátu však Apple iPhone 13 Pro i Apple iPhone 13 Pro Max podle nás bez debat patří na úplný vrchol fotomobilů, byť se vítěz velmi těžko posuzuje a jedná se do značné míry o subjektivní pocit každého z nás. Pokud hledáte fotomobil pro natáčení videí, tak zde Apple iPhone 13 Pro (Max) zcela deklasuje Android konkurenci. Více informací o fotoaparátech nových iPhonů můžete nalézt v našem nedávném článku o nejlepších fotomobilech současnosti.

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S21 Ultra patří na podzim 2021 stále mezi dva nejlepší fotomobily na českém trhu. Model od Samsungu byste měli volit hlavně v případě, že plánujete více fotit s telefoto objektivy. K dispozici zde totiž máte 10Mpx periskop s optickou stabilizací, a hlavně s podporou 10x optického zoomu. Pro kratší vzdálenosti se hodí klasický telefoto objektiv s 3x optickým zoomem a opět i pokročilou stabilizací obrazu.

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Dále je tu obří 108Mpx širokoúhlý fotoaparát s laserovým ostřením a optickou stabilizací obrazu. Díky použití laserového ostření už jsou pryč problémy s rozmazanými fotkami, které jsme mohli zaznamenat u předchozí generace. U Samsung Galaxy S21 Ultra byl vylepšen rovněž 12Mpx ultraširokoúhlý foťák, který obdržel nový makro režim, jenž svou kvalitou předčí celou řadu telefonů se samostatnou makro kamerou. U videa se Samsung vydal cestou podpory 8K rozlišení, což na papíře zní velice dobře. V reálném použití je to prozatím zbytečné, obzvlášť v dnešní době, kdy se teprve do domácností začínají dostávat televize a monitory se 4K rozlišením. Samotná kvalita natočených videí je na vysoké úrovni a patří k tomu nejlepšímu, co na Androidu momentálně máme. Musíme každopádně poznamenat, že Apple iPhone 13 Pro nabízí ještě o úroveň lepší kvalitu nahrávaných videí.

4) Nejlepší kompaktní telefon

Apple iPhone 13 mini

S kompaktními telefony je to poměrně složité. V různých diskuzích a komentářích patří zastánci kompaktních telefonů mezi ty nejhlasitější. Představení kompaktního Apple iPhone 12 mini vyvolalo v minulém roce docela velký poprask. Jenže velice dobře se u tohoto telefonu ukázalo, že hlasitá skupina uživatelů neznamená, že se z něj stane trhák. A to i když se jedná o perfektní telefon, který se v mnohém mohl rovnat vlajkovým modelům. Mini verze iPhonu výrazně zaostala za očekáváním cupertinské společnosti. Výsledkem bylo to, že Apple razantně snížil výrobu mini iPhonů a objevuje se řada spekulací o tom, že letošní řada bude poslední a od kompaktních telefonů dá Apple ruce pryč.

Apple iPhone 13 mini tak může být na pár let jednou z posledních možností mít malý telefon, který nabízí funkce a parametry prémiových zařízení. Oproti předchozí generaci navíc Apple připravil několik žádaných vylepšení, a navíc vše zakončil nižší cenou. Novinka je totiž o 3500 Kč levnější. V Česku z oficiální distribuce začíná tento iPhone na částce 19 990 Kč.

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Stále se používá na dnešní dobu malý displej o velikosti 5,4 palců, má však lepší panel s vyšší svítivostí, což oceníte, pokud telefon často používáte na přímém slunci. Zmenšen byl výřez pro selfie kameru a senzory, což je rozhodně u mini modelu vítaná novinka. Velký výřez byl minulý rok značně kritizován, protože u iPhone 12 mini již nezbývalo mnoho místa pro ikony v liště. Vylepšení proběhlo rovněž u fotoaparátů, které využívají větší snímače. Od telefonu očekávejte kvalitnější fotografie a videa. Největší kritika v minulém roce padla na špatnou výdrž baterie, a i když jsme s kritikou příliš nesouhlasili, jak si můžete přečíst v našem předchozím článku o nejlepších telefonech, tak rozhodně potěší, že na tom přeci jen Apple výrazně zapracoval. Nejen, že má Apple iPhone 13 mini větší kapacitu baterie, konkrétně 2438 mAh, ale pomáhá rovněž nový procesor Apple A15, který byl optimalizován a je celkově úspornější.

V případě, že je pro vás iPhone 13 mini příliš malý telefon, tak „klasika“ v podobě Apple iPhone 13 by mohla být pro vás lepší variantou. V obou případech nabízí telefony identické parametry s výjimkou většího displeje, který má 6,1 palců a baterie s vyšší kapacitou 3240 mAh. Tedy poměrně velké navýšení proti mini modelu.

5) Výhodný poměr cena / výkon

Samsung Galaxy S20 FE

O telefonu Samsung Galaxy S20 FE už jsme na tomto webu několikrát psali. Na podzim roku 2021 už jsme očekávali, že budeme informovat o nástupci v podobě Samsung Galaxy S21 FE, avšak korejská společnost neustále odkládá představení a poslední informace hovoří až o lednu 2022. Na druhou stranu to nemusí příliš vadit, protože Samsung Galaxy S20 FE je perfektní telefon, který navíc díky neustálým slevovým akcím patří k nejlepším koupím v poměru cena / výkon. Oproti vlajkové řadě Galaxy S21 přitom nenajdeme tolik rozdílů.

Jedna z hlavních výhod je použití procesoru Snapdragon 865. Prémiové procesory od společnosti Qualcomm totiž v Česku u prodávaných Samsung telefonů téměř nevidíme, za což byla korejská společnost v minulosti značně kritizována. Na našem trhu většinou používají vlastní Exynos procesory. Obzvlášť to platilo v porovnání s Exynosem 990, který patří mezi ty méně povedené procesory. Nejen, že Snapdragon 865 má mírně větší výkon, ale také je úspornější a tolik netopí. Dobrou zprávou je pak to, že Samsung se tento procesor nakonec rozhodl nasadit i do 4G verze mobilu Samsung Galaxy S20 FE. V době, kdy šel telefon do prodeje, byla u nás 4G verze nabízena s Exynosem 990. I proto jsme v minulosti doporučovali hlavně 5G verzi. Na Exynos verzi ještě můžete v některých obchodech s neoficiální distribucí narazit. Pokud v nějakém takovém obchodu naleznete Samsung Galaxy S20 FE za podezřele nízkou cenou, doporučujeme se zaměřit právě na procesor a nechat si to zkontrolovat.

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Kromě skvělého výkonu, má rovněž Samsung Galaxy S20 FE dobrý Super AMOLED displej o velikosti 6,5 palců a Full HD+ rozlišení. Navíc podporuje 120Hz obnovovací frekvenci podobně jako většina prémiových telefonů. Potěší splnění certifikace IP68, telefonu nevadí voda a prach. Podpora microSD karet se už v dnešní době ze smartphonů vytrácí. Pro Galaxy S20 FE to však neplatí. Nechybí bezdrátové nabíjení, dobrá výdrž baterie anebo například tři hlavní fotoaparáty na zadní straně. V této sestavě nalezneme širokoúhlý, telefoto a ultraširokoúhlý objektiv. V prvních dvou případech jsou doplněny o optickou stabilizaci obrazu, která se stará o kvalitnější fotografie v horších světelných podmínkách a o to, aby videa nebyla roztřesená.

Pokud je pro vás náhodou tento telefon příliš velký, anebo nechcete z různých důvodů kupovat Samsung, je dobrou alternativou novější Asus Zenfone 8. Ten má “pouze” 5,9palcový displej, kterému nechybí 120Hz obnovovací frekvence pro plynulejší obsah. Rovněž zde najdeme výkonnější procesor Snapdragon 888, který na druhou stranu není tak úsporný a v tomto případě v menším těle poměrně topí. To se odráží i v celkové výdrži, která není srovnatelná se Samsungem výše. Asus Zenfone 8 mimo jiné nemá slot na microSD kartu, na druhou stranu potěší 3,5mm audio konektorem. Asus nabízí čistější verzi Androidu, každopádně Samsung má obecně lepší softwarovou podporu, včetně rychlejších aktualizací. Rozhodně jsou oba telefony povedené a neuděláte chybu s koupí jednoho či druhého. Dalo by se říct, že jsou pro většinu uživatelů ideální volbou pro každodenní používání.

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Celkově nejvýhodnější z porovnávaných telefonů jsou modely Honor 50 a Realme GT 5G. Obecně potvrzují pravidlo, že čím levnější mobil, tím je výhodnější. Obzvlášť to platí ve vyšší střední třídě, která nabízí vše potřebné, co se od telefonu očekává. Tam tyto mobily z části patří, byť mají některé parametry srovnatelné s prémiovými telefony.

6) Nejlepší ohebné telefony

Samsung Galaxy Z Fold3

První ohebné telefony jsme na trhu mohli vidět v roce 2019. Jednalo se však o značně omezené modely, nejen dostupností, ale i použitelností. Na konci roku 2021 už je naštěstí situace odlišná. Výrobci ohebných telefonů v čele se Samsungem dělají mílové kroky s každou novou generací. Samsung Galaxy Z Fold3 je skvěle použitelný nejen jako klasický telefon, ale také jako tablet. Ohebné telefony se nekupují kvůli dobrému poměru cena / výkon, jak můžete vidět výše v tabulce. Naopak musíte počítat s poměrně velkým příplatkem za využívání nové technologie, což ohebný displej rozhodně je. Navíc jak si řekneme v následujících řádcích, v rukávu má Z Fold3 schováno více trumfů.

Ohebné telefony už jsme mohli vidět v mnoha různých variantách. Samsung Galaxy Z Fold3 patří mezi ty klasičtější, které se po otevření promění v tablet. Ohebný displej má velikost 7,6 palců, rozlišení 1768 x 2208 pixelů a 120Hz obnovovací frekvenci pro plynulejší používání. Vzhledem k tomu, že se displej ohýbá, tak jej nemůže chránit klasické tvrzené sklo jako u normálních displejů. Od této generace Samsung začal využívat svou novou technologii “ultra tenkého skla”, které je ještě pokryto plastovou vrstvou a fólií. Výsledkem je až o 80 % odolnější displej, což je rozhodně velké plus, když si vezmeme v potaz, že u první generace se dal displej v podstatě poškodit nehtem.

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Hlavní displej je specifický v tom, že poprvé podporuje stylus a také se do displeje integrovala selfie kamera. Díky tomu zmizel rušivý výřez anebo průstřel displeje, což je jedna z výhod oproti většině jiných telefonů. Na druhou stranu se jedná o první generaci, která má k dokonalosti daleko. Samotná kvalita této selfie kamery je poměrně špatná, a stejně i kvalita displeje v místě integrované selfie kamery není zrovna prvotřídní. Pokud vyžadujete selfie kameru, tak se nemusíte bát, protože po zavření telefonu naleznete druhou klasickou selfie v průstřelu předního displeje. Ten nabídne velikost 6,2 palců a rozlišení 832 x 2268 pixelů. Je proti klasickým telefonům užší, což usnadňuje ovládání jednou rukou.

Výkon Samsung Galaxy Z Fold3 obstarává procesor Snapdragon 888, tedy to nejlepší, co se dá v Android telefonech momentálně najít. Vzhledem k vysoké ceně potěší to, že Samsung nešetřil na paměti. Konkrétně v Galaxy Z Fold3 nalezneme 12GB RAM paměť a 256GB úložiště. Kromě dvou selfie kamer má tento prémiový telefon tři hlavní fotoaparáty. Všechny mají 12 Mpx a kvalitativně se nedají srovnat s těmi nejlepšími fotomobily. Spíše se nabízí srovnání s vyšší střední třídou jako je Samsung Galaxy S20 FE. Ohebný telefon si však pravděpodobně nekupujete z toho důvodu, abyste měli v kapse prvotřídní fotomobil. Teda alespoň prozatím. Na spojení těchto dvou odvětví si ještě budeme muset chvíli počkat, na druhou stranu věříme, že čekání nebude dlouhé.

Podobně jako výše u Samsung Galaxy S21 Ultra, i zde bychom s koupí počkali na akce a slevy. Telefon se objevuje poměrně často v lepších či horších nabídkách, každopádně pokud budete mít štěstí na lepší akci, tak se dá ušetřit i deset tisíc, čímž už se Galaxy Z Fold3 téměř přibližuje klasické ceně prémiových smartphonů jako je třeba Apple iPhone 13 Pro Max.

Samsung Galaxy Z Flip3

Samsung Galaxy Z Flip3 patří mezi tzv. ohebná véčka. Hlavní výhodou je velikost v zavřeném stavu a na ohebné telefony velice atraktivní cena. Není divu, že momentálně patří k nejoblíbenějším ohebným telefonům na trhu. Na první pohled se to nemusí zdát, ale také tento telefon má dva displeje – hlavní ohebný a malý sekundární vedle fotoaparátů. Vnější 1,9palcový displej slouží k zobrazení notifikací, času, ovládání hudby a dalším základním funkcím, pro které nemusíte telefon otevírat. Z pohledu funkčnosti by se to dalo přirovnat k chytrým hodinkám, které jsou integrovány do zadní části telefonu. Nejedná se totiž o plnohodnotný displej, na kterém byste si třeba pustili klasické Android aplikace či hry.

K tomu slouží hlavní ohebný displej, který má velikost 6,7 palců a klasické Full HD+ rozlišení. Podobně jako Samsung Galaxy Z Fold3 i tento telefon je již vybaven odolnější ochranou ohebného displeje v podobě ultra tenkého skla. Selfie kamera je zde klasická 10Mpx v průstřelu, nicméně díky sekundárnímu displeji můžete pro selfie využívat dva hlavní fotoaparáty, které mají 12Mpx. Jedná se o klasický širokoúhlý foťák, který doplňuje ultraširokoúhlý objektiv. Samsung Galaxy Z Flip3 používá procesor Snapdragon 888, tedy to nejvýkonnější, co je na Androidu k dispozici.

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Jeden z největších mínusů tohoto telefonu nalezneme v horší výdrži baterie, přeci jen kapacita 3300 mAh není zrovna moc. Musí se navíc počítat s tím, že Snapdragon 888 je poměrně energeticky náročný a nesmíme zapomínat na dvojici displejů. Na druhou stranu, pokud chcete ohebné véčko, tak se jedná o nejlepší možnou koupi. Konkurence v podobě Motorola Razr zaostává v mnoha věcech, od výkonu, přes fotoaparáty, až po softwarovou podporu. Baterie je rovněž podprůměrná a cena mnohem vyšší. Motorola, respektive Lenovo, nedokáže prozatím nabídnout srovnatelnou cenovku jako Samsung.

7) Nejlepší herní telefon

Asus ROG Phone 5s

Na to, že jsou herní telefony určeny pro celkem úzkou část trhu, tak se Asus nebojí chrlit poměrně velké množství různých modelů. Jen v nejnovější řadě ROG Phone 5 už jsme mohli tento rok vidět pět různých modelů. Rozdíly jsou přitom velice malé, ve většině případů se jedná pouze o různé paměťové verze a odlišnosti u procesoru Snapdragon 888, kde se u novějších modelů využívá Snapdragon 888+. Ten se liší v mírně vyšším taktu, a tedy i výkonu. Samozřejmě ale na úkor baterie a vyšších teplot. Naštěstí u této řady mobilů s tím nejsou problémy, baterie má velmi dobrou výdrž a stejně je na tom i chlazení, které se dobře stará o procesor a grafiku.

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Nejlepší volbou je momentálně na českém trhu Asus ROG Phone 5s, který využívá právě mírně výkonnější variantu Snapdragon 888+ a v základní verzi je doplněn o 12GB RAM paměť a 512GB úložiště. Z pohledu Android her tak máte výkonu na rozdávání. A to na několik let. Potěší velký displej o velikosti 6,78 palců, který má mimo jiné vysokou obnovovací frekvenci 144 Hz. To využijete nejen u hraní při více FPS (snímcích za sekundu). Vyšší obnovovací frekvence nabízí mimo jiné plynulejší používání telefonu, což oceníte během každodenního používání. Podobně jako předchozí verze, i v případě Asus ROG Phone 5s nechybí RGB panel na zadní straně a speciální dotykové plošky, které fungují podobně jako zadní tlačítka na gamepadu. Netradiční je využití dvou USB-C konektorů a nechybí ani 3,5mm audio konektor. Mezi mínusy se dá zařadit absence voděodolnosti, což je vzhledem k vysoké ceně velká škoda. Naopak potěší skvělá výdrž, o kterou se stará 6000mAh baterie.

Leave A Comment

Copyright © 2023 daisycellphone.com. All rights reserved.